Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: تقویت واحدهای گازی در راستای افزایش ظرفیت تولید در دستور کار قرار دارد - 1403/03/11

به گزارش روابط عمومی، آقای دکتر کیومرث زمانی معاون توسعه اقتصادی و سرمایه­گذاری و عضو هیئت مدیره شرکت توسعه برق و انرژی سپهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی و هیئت همراه گفت: مهمترین برنامه­های کلان شرکت را افزایش تولید و سود خالص، اجرای پروژه­های بهبود و بهینه­سازی، کاهش نرخ خروج و کاهش مدت زمان و انجام به موقع تعمیرات اساسی و نیمه اساسی و تامین به موقع قطعات مورد نیاز تعمیرات واحدهای نیروگاه منتظر قائم و ... برشمرد و در خصوص اهداف نیم سال اول سال جاری به توسعه و سرمایه­گذاری جهت افزایش ظرفیت نیروگاهی؛ در گام اول نیروگاه­های مقیاس کوچک و در گام بعدی توسعه یک یا چند بلوک سیکل ترکیبی در نیروگاه منتظر قائم اشاره نمودند.

همچنین فعالیت­هایی اعم از افزایش سهم از بازارهای نقدی (فروش برق در بورس و فروش برق به صورت دوجانبه)، ورود به بازار خدمات بهره­برداری و تعمیرات نیروگاه­ها و کاهش دوره وصول مطالبات از شرکت مدیریت شبکه برق ایران را در زمره برنامه­های سودآوری و افزایش نقدینگی شرکت برشمرد.

وی اظهار داشت؛ احداث تصفیه­خانه آب به روش اسمز معکوس(RO) جهت کاهش مصرف منابع آب و بهینه­سازی نوین در بخش فنی نیروگاه منتظر قائم با اجرای طرح به­روزرسانی سیستم خنک کن واحدها و تقویت مجدد واحدهای گازی در راستای افزایش ظرفیت تولید در دستور کار و پیگیری قرار دارد.

ایشان بیان نمود؛ با توجه به بررسی علل نرخ خروج واحدهای نیروگاه مطابق با پایش­های صورت گرفته در سال 1402 که فرسودگی و عمر واحدها به ویژه واحدهای بخار و تغییرات در زمان تعمیرات بوده است، از این­رو تلاش برای رفع مشکلات و توجه به اهدافی که پیش­تر عنوان شد مورد توجه ویژه می­باشد.

در انتها نیز اذعان نمودند؛ برای دستیابی به اهداف عنوان شده از هیچگونه تلاشی مضایقه نخواهیم کرد و با نظارت و پایش­های مستمر در شرکت­های زیرمجموعه درصدد رفع مشکلات پیشین برخواهیم آمد تا برنامه­های پیش­رو منطبق بر تعهداتمان صورت پذیرد.
تعداد بازدید : 113
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...