Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: کاهش دوره وصول مطالبات از مهمترین اهداف شرکت نیروپارسه می‌باشد - 1403/04/16

دکتر محمد مهدی یاقوتی مدیرعامل و نایب رئیس هیأت­مدیره شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیرو پارسه در گفتگو با واحد روابط عمومی، سرفصل مهمترین اهداف و برنامه­های عملیاتی این شرکت در شش ماهه اول سال 1403را تشریح نمودند؛ از مهمترین موارد آن تلاش جهت کاهش دوره وصول مطالبات، تلاش بیشینه جهت بهره­برداری از ظرفیت­های موجود به منظور ارتقاء سطح بهره­وری در کنار ایفای نقش تأثیرگذار در حل معضل ناترازی تولید و مصرف برق در ایام پیک مصرف کشور و گسترش دامنه ارائه خدمات فنی و مهندسی و بازرگانی می­باشد.

ایشان درمورد کاهش دوره وصول مطالبات اظهار داشتند: پیگیری مجدانه این مهم، از ماه پایانی سال 1402 با اهتمام ویژه­ای در دستور کار قرار گرفته و با شرکت­های برق منطقه­ای در حال مذاکره بوده­ایم؛ مراجعه و مذاکره حضوری با مسئولین شرکت­های برق منطقه­ای، مکاتبه و پیگیری­های متعدد شفاهی در سطح مدیریت و کارشناسان، اقدامات انجام گرفته جهت نیل به مقصود بوده است.


 با توجه به عدم حصول نتیجه مطلوب به علت عدول از انجام تعهدات مذکور در قرارداد فی­مابین و توافقات حاصل شده در مذاکرات صورت گرفته توسط شرکت­های برق منطقه­ای و با عنایت به تکلیف مؤکد هیأت­مدیره محترم به مدیرعامل، تیم مجربی جهت پیگیری امور مرتبط بکار گرفته شد. تمام تلاش همکاران بر حل موضوع از طریق گفتگو و مصالحه بوده، اما در صورت عدم حصول نتیجه، از مجاری قانونی پیش­بینی شده در قرارداد جهت احقاق حقوق شرکت نیرو پارسه اقدام می­گردد تا مطالبات قابل توجه موجود وصول و در مسیر رشد بهره­وری و کارآیی و به تبع آن گسترش و توسعه دامنه عملکردی شرکت طبق خواست صاحبان سهام شرکت صرف گردد.

دکتر یاقوتی در ادامه تصریح کردند: یکی دیگر از اهداف مهم شرکت نیرو پارسه در سال 1403، فتح باب همکاری با شرکت­هایی است که در زمره متقاضیان خدمات فنی و مهندسی و بازرگانی نیرو پارسه نبوده­اند؛ در این راستا با چند شرکت­ جهت تأمین قطعات، ارائه خدمات فنی و مهندسی در حال مذاکره و رایزنی می­باشیم.

وی در ادامه افزود: بدیهی است تعمیق و بسط روابط با شرکت­هایی که سابقاً دریافت کننده خدمات فوق الذکر بوده­اند همچنان در دستور کار شرکت نیرو پارسه قرار دارد.

مدیرعامل و نایب رئیس هیأت­مدیره شرکت تولید و توسعه ایستگاهی نیروپارسه یکی دیگر از اهداف مهم مجموعه را اینگونه تشریح کردند: با توجه به اتمام مدت پنج ساله آخرین دستگاه مشمول بخش خرید تضمینی قرارداد موجود با شرکت­های توزیع برق منطقه­ای در خرداد ماه سال جاری و با عنایت به اینکه سود ناشی از این بخش به میزان قابل توجهی بیشتر از بخش خرید برق به نرخ تنظیم بازار بوده و مطابق آن در طول سال دستگاه­های شامل این بخش در حال تولید و سود آوری بوده و حتی در زمان قطع گاز به علت ناترازی در تولید و مصرف کشور توسط سازمان­های ذیربط، منافع ناشی از قرارداد، شامل حال شرکت نیرو پارسه می شود، تلاش بر تمدید این بخش از قرارداد یا انعقاد قراردادی جدید در همین قالب متمرکز خواهد بود.

 علاوه بر این، مذاکرات با مدیران صنایع پر مصرف از جمله شرکت­های تولید کننده فولاد و پتروشیمی اعم از صنایع بالادستی و پایین دستی و پالایشگاهی پیگیری خواهد شد تا در صورت رفع موانع موجود، نسبت به انعقاد قرارداد دو جانبه با شرکت­های فوق­الذکر اقدام شود.تعداد بازدید : 61
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...