Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی تصویب شد؛ تقسیم 130 ریال سود نقدی به ازای هر سهم خوارزمی - 1395/07/25

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به 31 خرداد سال 1395، با حضور 87 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی این شرکت و به ریاست محمد رضا عرفانی یکشنبه 25 مهر 1395 برگزار شد و حاضران به تقسیم 130 ریال سود نقدی به ازای هر سهم خوارزمی رای مثبت دادند.

بر اساس این گزارش، در این مجمع، پس از ارایه گزارش هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی توسط دکتر حجت اله صیدی، مدیرعامل این شرکت و همچنین استماع گزارش بازرس و حسابرس قانونی، صورت های مالی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برای سال منتهی به 31 خرداد 1395 به تصویب مجمع رسید و موسسه حسابرسی دایا رهیافت بار دیگر به عنوان بازرس و حسابرس قانونی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی انتخاب شد. روزنامه اطلاعات نیز به عنوان روزنامه رسمی و کثیرالانتشار گروه خوارزمی برگزیده شد.

دکتر صیدی اما به هنگام ارایه گزارش هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خوارزمی بر این نکته تاکید کرد که گروه خوارزمی  طی 3 سال گذشته در مسیر برنامه راهبردی 7 ساله خود حرکت کرده و در همین مسیر هم به فعالیت های خود ادامه خواهد داد. با این توضیح که در مقابل موانع و شرایط متفاوت اقتصادی از انعطاف پذیری لازم بهره مند خواهد شد.

وی با بیان این که شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برای دستیابی به هدف اصلی خود که سودآوری با کیفیت و پایدار است، در پائیز سال 1392 برنامه راهبردی 7 ساله را با ماموریت «ثروت آفرینی برای نسل ها» تنظیم کرد؛افزود: یکی از اهداف عملیاتی این برنامه راهبردی، دستیابی به 33 هزار میلیارد تومان (10 میلیارد دلار) معادل یک درصد تولید ناخالص داخلی کشور در سال 1399 است.

دکتر صیدی درباره ترکیب پرتفوی گروه سرمایه گذاری خوارزمی نیز اظهار کرد: ترکیب پرتفوی هدفگذاری شده در برنامه راهبردی 7 ساله خوارزمی متشکل از 7 زمینه فعالیت (بازار سرمایه و سایر فرصت های پربازده،فناوری اطلاعات، معدن و صنایع معدنی، بازرگانی، ساختمان و مسکن، بانکداری، و انرژی) است. طی سال گذشته نیزتمرکز گروه سرمایه گذاری خوارزمی بر فعالیت در همین 7 صنعت بوده است.

وی افزود: تمرکز بر این 7 حوزه، دستاوردهای متعددی داشته است. از جمله این که ارزش دارايي هاي گروه به رقم 57 هزار و 551 ميليارد ريال افزایش یافته است. همچنین در سال 1394 رتبه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در رتبه بندی شرکت های برتر ایران (IMI_100) از رتبه 125 به رتبه 107 رسید و انتظار می رود که امسال در زمره 100 شرکت برتر کشور قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در ادامه گزارش خود به برخی از فعالیت های شرکت های وابسته به این گروه سرمایه گذاری اشاره کرد. وی با بیان این که بخش عمده ای از طرح تجاری سازی نیروگاه برق منتظر قائم(عج) به عنوان بزرگترین دارایی این گروه تکمیل شده است، گفت: این بخش عمده که به کیفی سازی سود مربوط بود، ثمر داد.

وی از قیمت گذاری روی برق به عنوان یک چالش بزرگ یاد کرد و افزود: پیش از این، کارشناسان حوزه صنعت برق پیش بینی کرده بودند که قیمت برق 15 تا 20 درصد در سال جاری افزایش یابد، امری که محقق نشد. با این حال، با رفع ریسک زیست محیطی نیروگاه منتظر قائم و گازسوز شدن کامل آن، راندمان این نیروگاه افزایش یافت و در حال حاضر، افزایش ظرفیت 500 مگاواتی آن در دست بررسی است.

دکتر صیدی همچنین با اشاره به ورود شرکت نیرو پارسه به مبحث نیروگاه های کوچک مقیاس و زیان این شرکت در دو سه سال اول گفت:شرکت نیرو پارسه در سال گذشته هم از این زیان خارج شد و هم قرارداد بزرگی را با فولاد مبارکه منعقد کرد. همچنین با مسئولان برخی استان های حاشیه دریای خزر برای اجرای نیروگاه کوچک مقیاس 500 مگاواتی تفاهمنامه امضا کرده است. این موارد حاکی از سودآوری این شرکت در سال های آینده است.

آغاز استحصال طلا از سال آینده

وی همچنین با اشاره به تکمیل فرایند اکتشاف معدن طلای شادان که شرکت صدر جهان (یکی از شرکت های وابسته به گروه سرمایه گذاری خوارزمی) استخراج طلا از آن را در برنامه دارد، اظهار کرد: برآورد اولیه وجود 7/4 تن طلا در این معدن بود، اما با شکیبایی در مرحله اکتشاف و کمی زمانبر شدن آن، گواهی اکتشاف بالغ بر 15 تن طلا در معدن شادان اخذ شد که توفیقی چشمگیر در عرصه اقتصادی به شمار می رود.

وی با اعلام این که 5 معدن دیگر در مالکیت شرکت معدنی صدر جهان است، گفت: ازنیمه دوم سال آینده شاهد تولید و استخراج انبوه طلا از این معدن خواهیم بود.

دکتر صیدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تمرکز هلدینگ ساختمان خوارزمی روی دو مگاپروژه «هماکیدز» در اشرفی اصفهانی  و«المپیک»در منطقه 22 تهران است، اظهار کرد: این هلدینگ با فروش برخی دارایی های کوچک خود و تبدیل آنها به دارایی های با کیفیت، گردش دارایی ایجاد کرد و توانست با وجود رکود در بخش ساختمان و مسکن، سود خوبی را شناسایی و از پیچ رکود عبور کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با اشاره به فعالیت دو شرکت «توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی» و «داده پردازی خوارزمی» در حوزه فناوری اطلاعات گفت: در این شرکت ها، افزایش سودآوری، تنوع بخشی به محصولات و به مشتریان مد نظر بود که تحقق یافت. در همین رابطه، شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی در پروژه مرکز کنترل ترافیک وارد مناقصه شد و این کار را انجام داد. این شرکت همچنین روی سیستم بانکداری جامع نیز کارهای خوبی را انجام داده است.

وی از توسعه محصولات سینادارو،افزایش سهم در بازار داروی کشور، و افزایش صادارت دارو و فروش محصولات به مشتریان جدید به عنوان رویدادهای مهم در شرکت سینادارو نام برد و گفت: این شرکت در حال بازسازی سالن جدید تولید به منظور افزایش ظرفیت تولید خود در سال جاری است.

دکتر صیدی با اشاره به ماموریت شرکت سرمایه گذاری آتی نگر سپهر ایرانیان مبنی بر عمق بخشی به فعالیت های گروه سرمایه گذاری خوارزمی در بازارهای بین المللی اظهار کرد: خوشبختانه در فضای بین المللی روز به روز شرایط برای فعالیت های اقتصادی بهتر می شود.

وی با اشاره به فعالیت های مثبت "خوارزمی اینوستمنت کمپانی" در امارات برای توسعه فعالیت های سرمایه گذاری و افزایش سودآوری گروه خوارزمی اعلام کرد که راه مشارکت این گروه در پروژه های مالی کشورهای دیگر باز شده است.

وی همچنین از اصلاح و ارتقای پرتفوی گروه سرمایه گذاری خوارزمی به عنوان یک کار مهم یاد کرد و گفت: برخی از سهم های فاقد بازده یا دارای بازده منفی را با سود مناسب و به صورت نقدی فروختیم.

دقت در گزینش پروژه های نفتی

دکتر صیدی همچنین اعلام کرد که شرکت نفت، گاز و پتروشیمی زیما به عنوان یکی از شرکت های وابسته به گروه سرمایه گذاری خوارزمی تاسیس شده است.

وی با بیان این که بانکداری، خودروسازی، و نفت و گاز سه صنعت بزرگ در سراسر دنیا به شمار می روند، افزود: در انتخاب پروژه های نفتی شتاب زده عمل نخواهیم کرد. در این حوزه، ورود به پروژه های بین المللی با مشارکت شرکت های خارجی را به طور جدی پیگیری می کنیم.


گزارش تصویری مجمع عمومی عادی سالیانه خوارزمی را اینجا ببینید.تعداد بازدید : 3007
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...