Kharazmi Investment Group

ثروت آفرینی پایدار برای نسل ها

:: سرمایه گذاری در حوزه ها معدن و پتروشیمی در اولویت قرار گرفته است - 1402/08/27به گزارش روابط عمومی به نقل از معاون سرمایه گذاری و توسعه؛ نعیم جهانگیر، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال جاری بالغ بر 1،000 میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید در شرکتهای زیر مجموعه خود داشته است که از عمده ترین آنها می توان به طرح سارت(SART) و تولید سیانید سدیم(سیانور) در شرکت کارند صدر جهان اشاره نمود که در مجموع منجر به بهره وری بالاتر، ایجاد ارزش افزوده در فرآیند تولید و کاهش بهای تمام شده تولید خواهد شد.

دکتر جهانگیر با اشاره به اینکه طرح های توسعه ای تقریبا در اکثر زیر مجموعه های شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در حال برنامه ریزی، پیگیری و اجرا است گفت: با این حال پروژه های اجرای طرح تولید دو اتیل هگزانول در شرکت پتروثمین سپاهان، طرح فلوتاسیون در معدن طلای شادان، طرح های اکتشافی معادن در شرکت توسعه معادن صدر جهان، طرح افزایش بهره وری خطوط تولید، اخذ GMP  و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت های فیزیکی شرکت سینا دارو از جمله مهم‌ترین طرح های پیش روی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی می باشد.

ایشان یادآور شد: همانطور که استحضار دارید، یکی از راه­های مدیریت ریسک هر پرتفوی سرمایه ­گذاری، متنوع­ سازی پرتفوی است. به همین ترتیب پرتفوی شرکت سرمایه­ گذاری خوارزمی نیز متشکل از صنایع مختلفی ­می­ باشد. صنایع واسطه ­گری­ پولی مالی، فلزات اساسی، یوتیلیتی، فرآورده­ های نفتی، کک و سوخت هسته­ ای و صنعت شیمیایی بیشترین وزن در پرتفوی شرکت را به خود اختصاص داده ­اند.


معاون سرمایه گذاری و توسعه همچنین ادامه داد:  حمایت از سهامداران خرد و حفظ نقدشوندگی سهام یکی از استراتژی­ های تیم مدیریت شرکت سرمایه­ گذاری خوارزمی ­می­باشد. در همین راستا در خرداد ماه سال 1402 تغییر بازارگردان سهام شرکت صورت پذیرفت و وظیفه بازارگردانی سهام به صندوق بازارگردانی تحت مدیریت گروه مالی الگوریتم که یکی از شرکت­های فرعی شرکت سرمایه ­گذاری خوارزمی می ­باشد، منتقل شد. سعی بر این است با تجهیز منابع بازارگردانی، انجام وظیفه اصلی بازارگردان که حفظ نقدشوندگی و تحدید دامنه نوسان سهم می­باشد؛ تسهیل گردد. شایان ذکر است که بیش از 50 درصد از سهام شرکت ­سرمایه ­گذاری خوارزمی شناور بوده و این حجم شناوری نیز به نقد شوندگی سهام کمک می‌کند.


عضو هیأت مدیره شرکت گروه مالی الگوریتم در ادامه با اشاره به قیمت سهم وخارزم در سال آینده گفت: موضوع قیمت سهام متاثر از دو پارامتر سودسازی و رفتار معاملاتی سهامداران است. در خصوص سودسازی شرکت، همانطور که عملکرد سال مالی منتهی به 1402/03/31 نشان­دهنده رشد قابل قبول سود عملیاتی شرکت بود، استراتژی و هدف شرکت حفظ روند بهبود سودآوری است که در مجمع اخیر نیز حاصل شد. در خصوص رفتار معاملاتی سهامداران نیز پایش و رصد فعالیت بازارگردانی سهام (مطابق با توضیحات مطرح شده در سوال قبلی) در دستور کار قرار گرفته است. لذا شرکت سرمایه­ گذاری خوارزمی در هر دو حوزه با جدیت اقدام خواهد کرد.

ایشان همچنین خاطر نشان کرد:  در راستای متنوع ­سازی و کاهش ریسک پرتفوی، سرمایه­ گذاری در صنایع مختلف در دستور کار قرار دارد لکن با توجه به اهمیت سرمایه­ گذاری در کامودیتی­ ها برای حفظ ارزش پرتفوی در نوسانات قیمت ارز، سرمایه گذاری در حوزه معدن و پتروشیمی در اولویت قرار گرفته است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه شرکت سرمایه گذاری خوارزمی  گفت: از خرداد ماه 1402 نظارت بر پروژه های در حال اجرای شرکتهای زیر مجموعه خوارزمی، با دستور مدیر عامل محترم، بر عهده معاونت سرمایه گذاری و توسعه قرار گرفت. بدین منظور در گام اول وضعیت پروژه ها مورد بررسی قرار گرفت و فرمت نظارتی مورد نیاز طراحی و به شرکتها ابلاغ گردید. در گام بعدی پایش های ماهانه پروژه ها به پایش های دو هفته‌ای افزایش یافت و در چند ماه گذشته دستاورد آن نه تنها رصد دقیق فعالیتها و پیشرفت کار در پروژه ها متناسب با گانت چارت های برنامه ای بوده است، بلکه امکان پیش بینی دقیق تر زمان اتمام پروژه‌ها و هزینه های باقیمانده نیز فراهم شده است. همچنین بازدیدهای دوره ای نیز به رصد مستمر و ارزیابی نقاط ضعف و ارائه راهکارهای بهبود دهنده، کمک شایانی  نمودهاست.

سخن پایانی

 استراتژی و هدف تیم مدیریتی شرکت، بهبود و حفظ روند سودآوری شرکت می باشد و حصول سود با کیفیت (عملیاتی) نیز در کنار بهبود روند سودآوری، همواره مورد تاکید مدیران ارشد شرکت بوده است تا ماموریت شرکت که "ثروت آفرینی پایدار برای نسل ­ها" تعریف شده، تحقق یابد. در خصوص سود سال آتی نیز، با توجه به اجرای طرح های دارای ارزش افزوده در گروه، بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری و تلاش همه همکاران محترم، بی شک افزایش سودآوری نسبت به سال گذشته و تحقق برنامه های شرکت در دستور کار قرار دارد.

تعداد بازدید : 569
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...